Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (13 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Email address
cy: Cyfeiriad e-bost

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Type
cy: Math

en: List
cy: Rhestr

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Name
cy: Enw

en: Active
cy: Gweithredol

en: Filter
cy: Hidlydd

en: @type %title has been created.
cy: Mae @type %title wedi ei greu.

en: @type %title has been updated.
cy: Mae @type %title wedi ei ddiweddaru.
