Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to fil translation catalogue (11 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Groups
fil: Mga grupo

en: Type
fil: Uri

en: List
fil: Listahan

en: Cancel
fil: Kanselahin

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Name
fil: Pangalan

en: Active
fil: Aktibo

en: Filter
fil: Salain

en: @type %title has been updated.
fil: Ang @type na %title ay nabago.
