Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Email address
hu: E-mail cím

en: Groups
hu: Csoportok

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Email
hu: E-mail

en: Please enter a valid email address.
hu: Valós e-mail címet kell megadni.

en: Active
hu: Aktív

en: Filter
hu: Szűrő

en: Group ID
hu: Csoportazonosító

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Inactive
hu: Inaktív

en: Owner
hu: Tulajdonos

en: Group Name
hu: Csoport neve

en: Created on
hu: Létrehozva

en: @type %title has been created.
hu: %title @type létrejött.

en: @type %title has been updated.
hu: %title @type frissítve lett.

en: The time that the group was created.
hu: A csoport létrehozásának időpontja.

en: Changed on
hu: Megváltoztatva

en: Find and manage groups, group types and group settings.
hu: Keresés csoportokban, illetve csoporttípusokban és -beállításokban, emellett azok menedzselése.

en: The time that the group was last edited.
hu: A csoport utolsó szerkesztésének időpontja.

en: There are no groups yet.
hu: Nincsenek még csoportok.

en: No group types available. <a href="@link">Add group type</a>.
hu: Nincsenek rendelkezésre álló csoporttípusok. <a href="@link">Csoporttípus hozzáadása</a>.

en: Group ID from URL
hu: Csoportazonosító webcímből
