Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Email address
id: Alamat email

en: Groups
id: Grup-grup

en: Type
id: Jenis

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Name
id: Nama

en: Please enter a valid email address.
id: Silakan isi dengan alamat email yang sah.

en: Active
id: Aktif

en: Group ID
id: ID Grup

en: URL alias
id: Alias URL

en: Owner
id: Pemilik

en: @type %title has been created.
id: @type %title sudah dibuat.

en: @type %title has been updated.
id: @type %title sudah di-update.
