Simple Groups (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Groups
pt: Grupos

en: Type
pt: Tipo

en: List
pt: Lista

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Please enter a valid email address.
pt: Por favor, insira um endereço de email válido.

en: Active
pt: Ativo

en: Filter
pt: Filtro

en: Group ID
pt: ID de Grupo

en: URL alias
pt: URL alternativo

en: Inactive
pt: Inativo

en: Owner
pt: Proprietário

en: Created on
pt: Criado em

en: @type %title has been created.
pt: @type %title foi criado.

en: @type %title has been updated.
pt: @type %title foi actualizado.
