Simple Grouped Content (2.0.0-alpha2) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: RSS feed
de: RSS-Feed

en: Page title
de: Seitentitel

en: Roles
de: Rollen

en: Edit Group
de: Gruppe bearbeiten

en: Meta Tags
de: Meta-Tags

en: Main navigation
de: Hauptnavigation

en: Primary tabs
de: Primäre Reiter

en: Secondary tabs
de: Sekundäre Reiter

en: Powered by Drupal
de: Angetrieben durch Drupal

en: Breadcrumbs
de: Pfadnavigation

en: Status messages
de: Status-Nachrichten

en: Main page content
de: Hauptinhalt der Seite

en: Edit Content
de: Inhalt bearbeiten

en: Basic Page
de: Grundlegende Seite

en: Site branding
de: Branding der Website

en: Menu Link
de: Menülink

en: Primary admin actions
de: Primäre Verwaltungsaktionen

en: User account menu
de: Benutzermenü

en: Group operations
de: Gruppenoperationen

en: Add the Administrator role to the selected user(s)
de: Rolle Administrator an Auswahl vergeben

en: Remove the Administrator role from the selected user(s)
de: Den ausgewählten Benutzern die Rolle Administrator entziehen.
