Simple integrations (8.x-1.0-rc4) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Development
ja: 開発

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: None
ja: なし

en: Label
ja: ラベル

en: Active
ja: アクティブ

en: Debug mode
ja: デバッグモード
