Simple integrations (8.x-1.0) - en to ast translation catalogue (7 entries)

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: Development
ast: Desendolcu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: None
ast: Nengún

en: Label
ast: Etiqueta

en: Active
ast: Activu
