Simple integrations (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Username
fa: نام کاربری

en: Development
fa: توسعه

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Active
fa: فعال
