Simple integrations (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Development
it: Sviluppo

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Label
it: Etichetta

en: Active
it: Attivo

en: Integration
it: Integrazione
