Simple Media Bulk Upload (1.0.0-beta6) - en to ja translation catalogue (6 entries)

en: Continue
ja: 継続

en: Media
ja: メディア

en: Media type
ja: メディアタイプ

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
ja: 保存先が不正なため、ファイル %file を移動できませんでした。より詳しい情報は、システムログを参照してください。

en: File %file (%realpath) could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
ja: 保存先 %destination が不正なため、ファイル %file（%realpath）を移動できませんでした。これは、インポーターが file_move() を使用したか、あるいはストリームラッパーが見つからない場合に起こることがあります。

en: File %file could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
ja: 保存先 %destination が不正なため、ファイル %file を移動できませんでした。これは file_move() の不適切な使用によるものか、またはストリームラッパーが見つからないことが原因かもしれません。
