Simple Media Bulk Upload (1.0.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Continue
pt: Continuar

en: Media
pt: Mídia

en: Media type
pt: Tipo de mídia

en: The specified file %file could not be moved because the destination is invalid. More information is available in the system log.
pt: O arquivo especificado %file não pôde ser movido porque o destino é inválido. Há informações adicionais disponíveis no registro do sistema.

en: File %file (%realpath) could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
pt: O arquivo %file (%realpath) não pôde ser movido porque o destino %destination é inválido. Isto pode ser causado por uso incorreto de file_move() ou um wrapper de fluxo ausente.

en: File %file could not be moved because the destination %destination is invalid. This may be caused by improper use of file_move() or a missing stream wrapper.
pt: O arquivo %file não pôde ser movido porque o destino %destination é inválido. Isto pode ser causado por uso incorreto de file_move() ou um wrapper de fluxo ausente.
