Simple Mega Menu (8.x-1.0-beta3) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Edit
da: Redigér

en: Image
da: Billede

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: View
da: Vis

en: Text
da: Tekst

en: Before
da: Før

en: After
da: Efter

en: Created
da: Oprettet

en: Revisions
da: Versioner

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Revert
da: Gendan

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Menu name
da: Navn

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Image title
da: Billedtitel

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: Current revision
da: Nuværende version

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
da[0]: %type bruges af ét stykke indhold på dit site. Du kan ikke fjerne denne indholdstype før du har fjernet alt indhold af typen %type.
da[1]: %type bruges af @count stykker indhold på dit site. Du kan ikke fjerne denne indholdstype før du har fjernet alt indhold af typen %type.

en: Revision timestamp
da: Version timestamp

en: The time that the current revision was created.
da: Tidspunktet hvor den aktuelle version blev opdateret.

en: Revision user ID
da: Versionens bruger-ID

en: The user ID of the author of the current revision.
da: Bruger-IDet på forfatteren af den aktuelle version.

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser
