Simple Mega Menu (8.x-1.0) - en to ro translation catalogue (41 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Edit
ro: Editați

en: Links
ro: Legături

en: Image
ro: Imagine

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Before
ro: Anterior

en: After
ro: După

en: Created
ro: Creat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: %type is used by 1 piece of content on your site. You can not remove this content type until you have removed all of the %type content. | %type is used by @count pieces of content on your site. You may not remove %type until you have removed all of the %type content.
ro[0]: Tipul %type este folosit de o singură bucată de conținut pe situl dumneavoastră. Nu puteți șterge acest tip de conținut până când nu ștergeți toate conținuturile de tip %type.
ro[1]: Tipul %type este folosit de @count bucăți de conținut pe situl dumneavoastră. Nu puteți șterge tipul %type până când nu ștergeți toate conținuturile de tip %type.

en: Revision timestamp
ro: Amprenta de timp areviziei

en: The time that the current revision was created.
ro: Momentul în care revizia curentă a fost creată.

en: Revision user ID
ro: ID-ul utilizatorului reviziei

en: The user ID of the author of the current revision.
ro: ID-ul de utilizator al autorului reviziei curente.

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
