Simple Membership (1.0.0-rc2) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Text
id: Teks

en: Created
id: Dibuat

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Changed
id: Berubah

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: No content selected.
id: Tidak ada konten yang dipilih.

en: Plugin ID
id: ID Plugin
