Simple Membership (1.0.0-rc2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: Text
it: Testo

en: Created
it: Creato

en: Authored by
it: Creato da

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Data
it: Dati

en: About
it: Informazioni

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Remote ID
it: ID remoto

en: No content selected.
it: Nessun contenuto selezionato.

en: Plugin ID
it: ID del plugin
