Simple Membership (1.0.0-rc2) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Changed
oc: Modificat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Data
oc: Donadas

en: About
oc: A prepaus
