Simple Membership (1.0.0-rc2) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Edit
pt: Editar

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: Text
pt: Texto

en: Created
pt: Criado

en: Authored by
pt: Criado por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Workflow
pt: Fluxo de trabalho

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Data
pt: Dados

en: About
pt: Sobre

en: Workflow state
pt: Estado do fluxo de trabalho

en: Publishing status
pt: Estado da publicação

en: Remote ID
pt: ID remoto

en: No content selected.
pt: Não existe conteúdo selecionado.

en: Member name
pt: Nome do membro

en: Plugin ID
pt: ID do plugin

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
