Simple message (1.0.0-beta7) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Layout
ja: レイアウト

en: Created
ja: 作成

en: All
ja: すべて

en: Block
ja: ブロック

en: Sender
ja: 送信者

en: Custom
ja: カスタム

en: Published
ja: 掲載

en: Send
ja: 送信

en: Desc
ja: 降順

en: Sent
ja: 送信済み

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Messages
ja: メッセージ

en: Changed
ja: 変更済

en: Received
ja: 受領

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Receiver
ja: 受取人

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
