Simple message (1.0.0-beta7) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: View
it: Visualizza

en: Teaser
it: Anteprima

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Sender
it: Mittente

en: Custom
it: Personalizzato

en: Published
it: Pubblicato

en: Send
it: Invia

en: Desc
it: Disc

en: Sent
it: Inviato

en: Sort by
it: Ordina per

en: Messages
it: Messaggi

en: Changed
it: Modificato

en: Received
it: Ricevuto

en: Removed
it: Rimosso

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Message ID
it: ID Messaggio

en: Master
it: Principale
