Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.0-alpha3) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Parent
id: Induk

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: User
id: Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: Public Key
id: Kunci Publik

en: Role
id: Peran

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Deny
id: Tolak

en: Key
id: Kunci

en: Tokens
id: Token

en: Granularity
id: Granuralitas

en: Reference
id: Referensi

en: Scope
id: Lingkup

en: Changed
id: Berubah

en: Authentication
id: Autentikasi

en: Client
id: Klien

en: Permission
id: Kewenangan

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Locked
id: Dikunci

en: Bundle
id: Bundel

en: Clients
id: Klien

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: View user information
id: Melihat informasi pengguna
