Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (36 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Parent
ja: 親

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: View
ja: ビュー

en: User
ja: ユーザー

en: Created
ja: 作成

en: Role
ja: 役割

en: Allow
ja: 許可

en: Deny
ja: 拒否

en: Key
ja: キー

en: Tokens
ja: トークン

en: Token
ja: トークン

en: Granularity
ja: 処理単位

en: Reference
ja: 参照

en: Scope
ja: スコープ

en: Changed
ja: 変更済

en: Authentication
ja: 認証

en: Client
ja: クライアント

en: Permission
ja: 権限

en: Language code
ja: 言語コード

en: Locked
ja: ロック

en: Generate
ja: 生成する

en: Bundle
ja: バンドル

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: View user information
ja: ユーザー情報を表示

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: %name is blocked or has not been activated yet.
ja: %name はブロックされているか、アクティブになっていません。
