Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.0-beta3) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User
oc: Utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Public Key
oc: Clau publica

en: Role
oc: Ròtle

en: Allow
oc: Autorizar

en: Deny
oc: Refusar

en: Key
oc: Clau

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: Granularity
oc: Granularitat

en: Changed
oc: Modificat

en: Permission
oc: Dreit

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Locked
oc: Verrolhat

en: Generate
oc: Generar

en: Bundle
oc: Paquet

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
