Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.0-beta6) - en to it translation catalogue (32 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Role
it: Ruolo

en: Allow
it: Permetti

en: Deny
it: Blocca

en: Key
it: Chiave

en: Tokens
it: Token

en: Granularity
it: Granularità

en: Reference
it: Riferimento

en: Scope
it: Portata

en: Changed
it: Modificato

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Examples
it: Esempi

en: Permission
it: Permesso

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Locked
it: Bloccato

en: Generate
it: Genera

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: View user information
it: Vedere informazioni utente

en: %name is blocked or has not been activated yet.
it: %name è bloccato oppure non è stato ancora attivato.
