Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.0-beta9) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: User
nl: Gebruiker

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Public Key
nl: Publieke sleutel

en: Private Key
nl: Privé sleutel

en: Role
nl: Rol

en: Allow
nl: Toestaan

en: Deny
nl: Weigeren

en: Key
nl: Sleutel

en: Granularity
nl: Nauwkeurigheid

en: Expire
nl: Vervallen

en: Scope
nl: Bereik

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: Client
nl: Afnemer

en: Examples
nl: Voorbeelden

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: Language code
nl: Taalcode

en: Locked
nl: Vergrendeld

en: Generate
nl: Genereer

en: Bundle
nl: Bundel

en: Clients
nl: Afnemers

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Secret
nl: Geheim

en: Scopes
nl: Bereiken

en: @name field is required.
nl: @name is een verplicht veld.

en: Access Token
nl: Toegangstoken

en: The path to the private key file.
nl: Het pad naar het privésleutelbestand.

en: View address
nl: Adres bekijken

en: View e-mail
nl: E-mail bekijken

en: Authorization Code
nl: Authorizatiecode

en: View user information
nl: Gebruikersinformatie weergeven

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
nl: %name is geblokkeerd of nog niet geactiveerd.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Simple OAuth
nl: Simpel OAuth
