Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.1) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Edit
cy: Golygu

en: Parent
cy: Rhiant

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: View
cy: Gweld

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Public Key
cy: Allwedd Cyhoeddus

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Allow
cy: Caniatau

en: Deny
cy: Gwrthod

en: Key
cy: Allwedd

en: Granularity
cy: Gronynnedd

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Language code
cy: Côd yr iaith
