Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.3) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Parent
uk: Батько

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: View
uk: Перегляд

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Public Key
uk: Відкритий ключ

en: Private Key
uk: Закритий ключ

en: Role
uk: Роль

en: Allow
uk: Дозволити

en: Deny
uk: Заборонити

en: Key
uk: Ключ

en: Tokens
uk: Замінники

en: Token
uk: Замінник

en: Granularity
uk: Точність

en: Expire
uk: Закінчується дія

en: Scope
uk: Область

en: Changed
uk: Змінено

en: Authentication
uk: Автентифікація

en: Client
uk: Клієнт

en: Examples
uk: Приклади

en: Permission
uk: Повноваження

en: Language code
uk: Код мови

en: Locked
uk: Заблоковано

en: Generate
uk: Згенерувати

en: Bundle
uk: Пакет

en: Clients
uk: Клієнти

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: scope
uk: область видимості

en: Secret
uk: Таємний

en: Scopes
uk: Області

en: @name field is required.
uk: Поле @name є обов'язковим.

en: Access Token
uk: Токен доступу

en: Client secret
uk: Пароль клієнта

en: Redirect URI
uk: URI переспрямування

en: Umbrella
uk: Парасолька

en: View user information
uk: Перегляд відомостей про користувача

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
uk: %name заблоковано і ще не активоване.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
