Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.4) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Public Key
fr: Clé Publique

en: Private Key
fr: Clé privée

en: Role
fr: Rôle

en: Allow
fr: Autoriser

en: Deny
fr: Refuser

en: Key
fr: Clef

en: Tokens
fr: Jetons (tokens)

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Granularity
fr: Granularité

en: Expire
fr: Date d'expiration

en: Scope
fr: Étendue

en: Changed
fr: Modifié

en: Authentication
fr: Authentification

en: Examples
fr: Exemples

en: Permission
fr: Droit

en: Language code
fr: Code de la langue

en: Redirects
fr: Redirections

en: Locked
fr: Verrouillé

en: Generate
fr: Générer

en: Bundle
fr: Type

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: @name field is required.
fr: Le champ @name est requis.

en: The time when the token expires.
fr: L'heure où le jeton expire.

en: View user information
fr: Voir les informations de l'utilisateur

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
fr: %name est bloqué ou n'a pas encore été activé.

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: The token value.
fr: La valeur du jeton.
