Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.4) - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Created
hi: निर्मित

en: Role
hi: भूमिका

en: Allow
hi: अनुमति दें

en: Deny
hi: निषेध करें

en: Granularity
hi: कणिकता

en: Changed
hi: बदल गया

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Permission
hi: अनुमति

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Locked
hi: अवरोधित

en: Bundle
hi: पोटली

en: UUID
hi: युयुआइङी
