Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.0.7) - en to sv translation catalogue (66 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Type
sv: Typ

en: Description
sv: Beskrivning

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Edit
sv: Redigera

en: Parent
sv: Ovanliggande

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: View
sv: Visa

en: User
sv: Användare

en: Created
sv: Skapad

en: Public Key
sv: Offentlig nyckel

en: Private Key
sv: Privat nyckel

en: Role
sv: Roll

en: Allow
sv: Tillåt

en: Deny
sv: Neka

en: Key
sv: Nyckel

en: Tokens
sv: Ersättningstecken

en: Token
sv: Ersättningstecken

en: Granularity
sv: Noggrannhet

en: Expire
sv: Upphör

en: Scope
sv: Omfattning

en: Changed
sv: Ändrad

en: Authentication
sv: Autentisering

en: Client
sv: Klient

en: Examples
sv: Exempel

en: Permission
sv: Behörighet

en: Language code
sv: Språkkod

en: Redirects
sv: Omdirigeringar

en: Locked
sv: Låst

en: Generate
sv: Generera

en: Bundle
sv: Hopsamling

en: Clients
sv: Klienter

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: Secret
sv: Hemlighet

en: Scopes
sv: Omfattningar

en: Token type
sv: Typ av ersättningstecken

en: @name field is required.
sv: Fält @name är obligatoriskt.

en: Access Token
sv: Åtkomsttoken

en: Redirect URI
sv: Omdirigera URI

en: Refresh token
sv: Uppdatera ersättningstecken

en: View user information
sv: Visa användarinformation

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
sv: %name är spärrad eller har inte aktiverats ännu.

en: Simple OAuth
sv: Enkel OAuth

en: Create new Access Token entities
sv: Skapa nya Access Token-objekt

en: Administer Access Token entities
sv: Administrera åtkomsttoken-objekt

en: Delete Access Token entities
sv: Radera åtkomsttoken-objekt

en: Edit Access Token entities
sv: Redigera åtkomsttoken-objekt

en: View Access Token entities
sv: Visa åtkomsttoken-entiteter

en: Configure the Simple OAuth settings and manage entities.
sv: Konfigurera Simple OAuth-inställningarna och hantera entiteter.

en: Grant OAuth2 codes
sv: Ge OAuth2-koder

en: Is Confidential?
sv: Är konfidentiell?

en: OAuth2 token
sv: OAuth2-token

en: OAuth2 Token Type
sv: OAuth2-tokentyp

en: The access token type.
sv: Typ av åtkomsttoken.

en: Auth code
sv: Authentiseringskod

en: The auth code type.
sv: Autentiseringskodstypen

en: The refresh token type.
sv: Typen av uppdateringstoken.

en: The OAuth 2.0 Authorization Framework
sv: OAuth 2.0-auktoriseringsramverket

en: Debug OAuth2 tokens
sv: Felsök OAuth2-tokens

en: Use PKCE?
sv: Använd PKCE?
