Simple OAuth (OAuth2) & OpenID Connect (6.1.0) - en to hu translation catalogue (47 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Parent
hu: Szülő

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Public Key
hu: Nyilvános kulcs

en: Private Key
hu: Titkos kulcs

en: Role
hu: Szerepkör

en: Allow
hu: Engedélyezett

en: Deny
hu: Tiltott

en: Key
hu: Kulcs

en: Tokens
hu: Vezérjelek

en: Token
hu: Vezérjel

en: Granularity
hu: Finomság

en: Expire
hu: Lejár

en: Scope
hu: Hatókör

en: Changed
hu: Módosítva

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Client
hu: Ügyfél

en: Examples
hu: Példák

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Locked
hu: Zárolt

en: Generate
hu: Létrehozás

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Add scope
hu: Hatókör hozzáadás

en: scope
hu: hatókör

en: Secret
hu: Titok

en: Grant types
hu: Engedélytípusok

en: @name field is required.
hu: @name mező szükséges.

en: View address
hu: Cím megtekintése

en: View user information
hu: Felhasználói információk megtekintése

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: %name is blocked or has not been activated yet.
hu: %name zárolt vagy még nincs aktiválva.
