OAuth 2.0 (8.x-1.0-beta7) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Language
it: Lingua

en: Resources
it: Risorse

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: User
it: Utente

en: Created
it: Creato

en: Owner
it: Proprietario

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Permissions
it: Permessi

en: Changed
it: Modificato

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Global
it: Globale

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Locked
it: Bloccato

en: About
it: Informazioni

en: Creator
it: Utente

en: Resource
it: Risorsa
