Simple OAuth (8.x-2.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Language
pt: Idioma

en: Login
pt: Iniciar sessão

en: Password
pt: Senha

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Created
pt: Criado

en: Logo
pt: Logótipo

en: Authored by
pt: Criado por

en: Permissions
pt: Permissões

en: Changed
pt: Alterado

en: Authentication
pt: Autenticação

en: Locked
pt: Bloqueado

en: About
pt: Sobre

en: Publishing status
pt: Estado da publicação
