Simple OAuth Claims (OAuth2) & OpenID Connect (1.0.6) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Field name
hu: Mező neve

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Machine name
hu: Programok által használt név
