Simple Open Hours (1.0.0-alpha1) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Closed
de: Geschlossen

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Sunday
de: Sonntag

en: Monday
de: Montag

en: Tuesday
de: Dienstag

en: Wednesday
de: Mittwoch

en: Thursday
de: Donnerstag

en: Friday
de: Freitag

en: Saturday
de: Samstag

en: Separator
de: Trennzeichen

en: Time Format
de: Zeitformat

en: Field types
de: Feldtypen

en: Show as expanded
de: Als ausgeklappt anzeigen

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
de: Lesen Sie <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">die PHP-Dokumentation zum Thema Datumsformate</a>
