Simple Open Hours (1.0.0-alpha2) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার
