Simple Open Hours (1.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Closed
hu: Lezárt

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Friday
hu: péntek

en: Saturday
hu: szombat

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Time Format
hu: Időformátum

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Show as expanded
hu: Nyitott állapotban megjelenítve

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
hu: További tudnivaló <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">a PHP dátumformátum dokumentációban</a> található (angol nyelven).
