Simple Open Hours (1.0.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Closed
pt: Fechado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Sunday
pt: Domingo

en: Monday
pt: Segunda-feira

en: Tuesday
pt: Terça-feira

en: Wednesday
pt: Quarta-feira

en: Thursday
pt: Quinta-feira

en: Friday
pt: Sexta-feira

en: Saturday
pt: Sábado

en: Separator
pt: Separador

en: Time Format
pt: Formato de Hora

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Show as expanded
pt: Exibir expandido

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
pt: Veja <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">a documentação de formatos de data em PHP</a>.
