Simple Open Hours (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Closed
fr: Fermé

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Sunday
fr: Dimanche

en: Monday
fr: Lundi

en: Tuesday
fr: Mardi

en: Wednesday
fr: Mercredi

en: Thursday
fr: Jeudi

en: Friday
fr: Vendredi

en: Saturday
fr: Samedi

en: Separator
fr: Séparateur

en: Time Format
fr: Format de l'heure

en: Field types
fr: Types de champs

en: Show as expanded
fr: Afficher déplié

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
fr: Voir <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">la documentation des format de date PHP</a>.
