Simple Open Hours (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Closed
uk: Закрито

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Sunday
uk: неділя

en: Monday
uk: понеділок

en: Tuesday
uk: вівторок

en: Wednesday
uk: середа

en: Thursday
uk: четвер

en: Friday
uk: п'ятниця

en: Saturday
uk: субота

en: Separator
uk: Розділювач

en: Time Format
uk: Формат часу

en: Field types
uk: Типи полів

en: Show as expanded
uk: Показувати розкритим

en: See <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">the documentation for PHP date formats</a>.
uk: Див. <a href="https://www.php.net/manual/datetime.format.php#refsect1-datetime.format-parameters" target="_blank">документацію з форматів дати PHP</a>.
