Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (20 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Pages
cy: Tudalennau

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Weight
cy: Pwysau

en: Parent
cy: Rhiant

en: Name
cy: Enw

en: Access
cy: Mynediad

en: Path
cy: Llwybr

en: Menu
cy: Dewislen

en: Expanded
cy: Wedi ehangu

en: Page
cy: Tudalen

en: Role
cy: Swyddogaeth

en: Menu settings
cy: Gosodiadau dewislen

en: Permission
cy: Caniatâd

en: Menu link title
cy: Pennawd dolen dewislen

en: Menu name
cy: Enw'r dewislen

en: Access type
cy: Math o fynediad

en: Access options
cy: Dewisiadau defnydd

en: Access settings
cy: Gosodiadau mynediad
