Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (25 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Access
fr: Accès

en: Path
fr: Chemin

en: Layout
fr: Mise en page

en: Add page
fr: Ajouter une page

en: Expanded
fr: Déplié

en: Role
fr: Rôle

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Permission
fr: Droit

en: Menu link title
fr: Titre du lien dans le menu

en: Menu name
fr: Nom du menu

en: Machine name
fr: Nom système

en: Access type
fr: Type d'accès

en: Access options
fr: Options d'accès

en: Access settings
fr: Paramètres d'accès

en: Discard changes
fr: Annuler les changements

en: Parent link
fr: Lien parent

en: Provide a menu link
fr: Fournir un lien de menu

en: Shown when hovering over the menu link.
fr: S'affiche au survol du lien du menu.

en: Save layout
fr: Enregistrer la mise en page

en: The layout has been saved.
fr: La mise en page a été enregistrée.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
fr: Les liens de menu ayant un poids plus faible sont affichés avant ceux ayant un poids plus élevé.
