Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Description
hi: उल्लेख

en: page
hi: पृष्ठ

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Weight
hi: मान

en: Parent
hi: मूल जनक

en: Name
hi: नाम

en: Access
hi: पहुंच

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: Layout
hi: ख़ाका

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Role
hi: भूमिका

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Permission
hi: अनुमति

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: Menu name
hi: मेनू नाम

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: SEO
hi: खोज इंजन अनुकूलन

en: Parent link
hi: जनक लिंक

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
