Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Pages
hu: Oldalak

en: Description
hu: Leírás

en: page
hu: oldal

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Weight
hu: Súly

en: Parent
hu: Szülő

en: Name
hu: Név

en: Access
hu: Hozzáférés

en: Path
hu: Útvonal

en: Menu
hu: Menü

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Add page
hu: Oldal hozzáadása

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Page
hu: Oldal

en: Role
hu: Szerepkör

en: Menu settings
hu: Menübeállítások

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Menu link title
hu: Menüpont neve

en: Menu name
hu: Menünév

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Access type
hu: Hozzáférési típus

en: Access options
hu: Hozzáférési lehetőségek

en: Access settings
hu: Hozzáférési beállítások

en: Discard changes
hu: Változások elvetése

en: Parent link
hu: Szülő hivatkozás

en: Provide a menu link
hu: Menüpontot hoz létre

en: pages
hu: oldalak

en: Shown when hovering over the menu link.
hu: Akkor jelenik meg, ha az egér a menühivatkozás fölé kerül.

en: Save layout
hu: Elrendezés mentése

en: The layout has been saved.
hu: Az elrendezés elmentve.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
hu: A kisebb súlyú menüpontok a nehezebb hivatkozások előtt jelennek meg.
