Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Description
id: Deskripsi

en: page
id: halaman

en: Enabled
id: Aktif

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Name
id: Nama

en: Access
id: Akses

en: Path
id: Jalur

en: Layout
id: Tata letak

en: Expanded
id: Diluaskan

en: Page
id: Halaman

en: Role
id: Peran

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Permission
id: Kewenangan

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: Menu name
id: Nama menu

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Access type
id: Jenis akses

en: Access options
id: Opsi akses

en: Discard changes
id: Membuang perubahan

en: Parent link
id: Induk tautan

en: Provide a menu link
id: Sediakan tautan menu

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.

en: Save layout
id: Simpan tata letak

en: The layout has been saved.
id: Tata letak sudah disimpan.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
id: Tautan menu dengan bobot lebih rendah ditampilkan sebelum link dengan bobot yang lebih tinggi.
