Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Pages
it: Pagine

en: Description
it: Descrizione

en: page
it: pagina

en: Enabled
it: Attivato

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Name
it: Nome

en: Access
it: Accesso

en: Path
it: Percorso

en: Add page
it: Aggiungi pagina

en: Expanded
it: Espanso

en: Page
it: Pagina

en: Role
it: Ruolo

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Permission
it: Permesso

en: Menu link title
it: Titolo del link sul menu

en: Menu name
it: Nome del menu

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Access type
it: Tipo di accesso

en: Access options
it: Opzioni accesso

en: Discard changes
it: Abbandona le modifiche

en: Parent link
it: Link padre

en: Provide a menu link
it: Fornisce una voce del menu

en: Shown when hovering over the menu link.
it: Visualizzato quando il cursore del mouse passa sopra questa voce del menu.
