Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to ku translation catalogue (19 entries)

en: Title
ku: ناونیشان

en: Pages
ku: پەڕەکان

en: Description
ku: دەربارە

en: Enabled
ku: چالاکە

en: Weight
ku: سەنگ

en: Parent
ku: باوان

en: Name
ku: ناو

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: Expanded
ku: لێککراوە

en: Page
ku: پەڕە

en: Role
ku: ڕۆل

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: Permission
ku: مۆڵەت پێدان

en: Menu link title
ku: ناونیشانی بەستەری پێڕست

en: Menu name
ku: ناوی لیسته‌

en: Access type
ku: جۆری ڕێگاپێدان

en: Parent link
ku: بەستەری باوان

en: Provide a menu link
ku: دابینکردنی بەستەرێکی پێڕست
