Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (26 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: Weight
ro: Greutate

en: Parent
ro: Părinte

en: Name
ro: Nume

en: Access
ro: Acces

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: Layout
ro: Prezentare

en: Expanded
ro: Expandat

en: Page
ro: Pagina

en: Role
ro: Rol

en: Menu settings
ro: Opțiuni de meniu

en: Permission
ro: Permisiune

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Access type
ro: Tip acces

en: Access options
ro: Opțiuni de acces

en: Discard changes
ro: Renunțare la modificări

en: Parent link
ro: Legătură părinte

en: Provide a menu link
ro: Furnizează legătura în meniu

en: Shown when hovering over the menu link.
ro: Afișat la trecerea peste legătura din meniu

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
ro: Legăturile de meniu cu lățimi mai mici sunt afișate înaintea legăturilor cu lățimi mai mari.
