Simple Page Manager (1.0.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (35 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Pages
uk: Сторінки

en: Description
uk: Опис

en: page
uk: сторінка

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Weight
uk: Вага

en: Parent
uk: Батько

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Access
uk: Доступ

en: Path
uk: Шлях

en: Menu
uk: Меню

en: Layout
uk: Макет

en: Add page
uk: Додати сторінку

en: Expanded
uk: Розгорнуте

en: Page
uk: Сторінка

en: Role
uk: Роль

en: Menu settings
uk: Налаштування меню

en: Permission
uk: Повноваження

en: Menu link title
uk: Назва посилання меню

en: Menu name
uk: Назва меню

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Access type
uk: Тип доступу

en: SEO
uk: Оптимізація для пошукових систем

en: Access options
uk: Параметри доступу

en: Access settings
uk: Налаштування доступу

en: Discard changes
uk: Відхилити зміни

en: Parent link
uk: Батьківське посилання

en: Provide a menu link
uk: Створити посилання в меню

en: pages
uk: сторінок

en: Shown when hovering over the menu link.
uk: Показуване при наведенні мишею на посилання меню.

en: Save layout
uk: Зберегти макет

en: The layout has been saved.
uk: Макет було змінено.

en: Administer pages
uk: Адміністрування сторінок

en: Manage pages.
uk: Керувати сторінками.

en: Menu links with lower weights are displayed before links with higher weights.
uk: Посилання в меню з меншою вагою зображуються перед посиланнями з більшою вагою.
