Simple PayPal Field (8.x-1.0-rc1) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Body
id: Isi

en: Value
id: Nilai

en: Enable
id: Aktifkan

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Vertical
id: Vertikal

en: Client ID
id: ID Klien

en: Added
id: Ditambahkan

en: Off
id: Matikan

en: Amount
id: Jumlah

en: Payment
id: Pembayaran

en: Payments
id: Pembayaran

en: Color
id: Warna

en: White
id: Putih

en: Live
id: Langsung

en: Black
id: Hitam

en: Setting
id: Konfigurasi

en: Boolean value
id: Nilai boolean
